خانه / زناشویی / اندازه آلت تناسلی مردانه
اندازه آلت تناسلی مردانه اندازه آلت تناسلی مردانه اندازه آلت تناسلی مردانه 3d printed penises 660x329

اندازه آلت تناسلی مردانه

بسیاری از افراد ، همواره در پی اطلاعات صحیح و دقیقی در این مورد بوده اند . در این راستا ، دانشمندان زیادی به تحقیقاتی برای بررسی میانگین اندازه آلت تناسلی مردانه پرداخته اند .

در این مقاله ، کوشش شده است تا اطلاعات دقیق و جامعی در این باره برای شما فراهم شود . پس از خواندن این مطلب ، می توانید اطمینان حاصل کنید که آیا مشکلی در اندازه آلت تناسلی مردانه همسرتان وجود دارد یا خیر . در واقع این مقاله بر اساس پرسش ها و نگرانی های مردان درباره سایز آلت تناسلی خود و دیدگاه همسرانشان نسبت به سایز آلت تناسلی مردانه نوشته شده است .

نکاتی در مورد میانگین اندازه آلت تناسلی مردانه

در حالی که ۸۵ درصد از بانوان از اندازه ی آلت همسرشان راضی هستند ، تعداد زیادی از مردان نگرانی هایی درباره کوچک بودن عضو جنسی خود دارند .

۴۵ درصد مردان با اطمینان می گویند که آلت تناسلی کوچکی دارند .

بر اساس آمار ، میانگین طول اندام جنسی آقایان ، پیش از نعوظ ، ۷ تا ۱۰ سانتی متر است که در حالت نعوظ به ۱۲ تا ۱۶ سانتی متر می رسد .

میانگین قطر آلت مردانه در حالت پیش از نعوظ نزدیک ۹ سانت و در حین نعوظ ۱۲ سانتی متر می باشد .

چه اندازه ای از آلت تناسلی مردانه کوچک محسوب می شود ؟

محققان مجله ی اورولوژی به بررسی آلت تناسلی ۸۰ مرد که از نظر فیزیکی نرمال بودند پرداخته و اندازه ی آلت آن ها پیش و پس از نعوظ را ثبت کرده اند . به گفته ی آن ها ، افرادی که آلتی با طول بیش از ۴ سانتی متر ( ۷ سانت در زمان نعوظ ) دارند ، به هیچ عنوان نباید نگرانی داشته باشند .

سایز نرمال و متوسط برای اندازه آلت تناسلی مردانه چقدر است ؟

اندازه ی متوسط انداک جنسی مردان در حالت شل ۸.۸ سانتی متر و در حالت راست ۱۲.۹ سانتی متر است .

تحقیقات نشان می شدهند ارتباط خاصی میان اندازه ی آلت تناسلی در زمان شل بودن ، با اندازه آن در زمان نعوظ وجود ندارد . و ممکن است دو فرد با طول آلت یکسان در حالت پیش از نعوظ ، اندازه های یکسانی در زمان نعوظ داشته باشند . همچنین بین سن مردان و اندازه اندام جنسیشان رابطه ای وجود ندارد .اندازه آلت تناسلی مردانه اندازه آلت تناسلی مردانه اندازه آلت تناسلی مردانه man holding tape measure

اندازه آلت تناسلی مردانه برای زنان کمتر اهمیت دارد 

در حالی که اکثر مردان ، نگرانی های بسیاری در باره ی اندازه ی اندام جنسی خود دارند و با خود فکر می کنند اگر اندام جنسی بزرگتری داشتند برای همسران خود جاذبه ی جنسی بیشتری می داشتند ، این امر ، در نظر زنان ، چندان هم مهم نیست .

باید توجه کنید نگاه کردن به آلت تناسلی از بالا ، باعث می شود کوچکتر به نظر برسد . اما نگاه به صورت مستقیم یا از کناره ها آن را بزرگتر جلوه می دهد .

بنا بر یک مطالعه که در مجله ی بین المللی بریتیش اورولوژی منتشر شده است ، در حالی که اکثر زنان و حدود ۸۵ درصد از آنها نسبت به اندازه و نسبت آلت تناسلی همسرشان راضی بوده ، مردان کمتر از سایز آلت تناسلی خود راضی هستند .

تقریبا نیمی از مردان در این مطالعه (۴۵٪) معتقد بودند که آلت تناسلی کوچکی دارند – با این حال محققان گزارش داده اند که ، آلت تناسلی واقعاً کوچک بسیار نادر است .

در یک تحقیق دیگر نیز حدود ۱۷۰ زن به پرسش نامه هایی پاسخ داده اند ، که بر اساس آن ، اقلیت افراد اهمیت خاصی برای اندازه آلت تناسلی مردانه قائل بودند .

تحقیق دیگر بر روی ۵۰ دانشجوی زن در مقطع کارشناسی ارشد نشان داده است ، بر خلاف آن که مردان بیشتر به طول آلت تناسلی اهمیت می دهند ، برای زنان بیشتر قطر آلت تناسلی اهمیت دارد .

زن ها مردانی با آلت تناسلی بزرگ نمی خواهند

یک مطالعه منتشر شده در مجله دسترسی آزاد PLOS ONE که در نوامبر ۲۰۱۵ انجام شده است ، رویکرد جدیدی را برای درخواست از زنان ، در تنظیم نظرهایشان نسبت به اندازه آلت تناسلی مردانه ، با استفاده از مدل های سه بعدی چاپ شده در ۳۳ اندازه مختلف به کار گرفت .

در این برسی طول اجسام سه بعدی از ۱۰ تا ۲۰ سانت در نظر کرفته شده بود . شفت های چاپ شده به صورت سه بعدی ، از پلاستیک آبی ساخته شده بودند و هیچ نژاد خاصی را در ذهن تداعی نمی کردند ، زیرا این امر ممکن بود ، ایده های زنان را به اندازه متوسط آن نژاد محدود کند.

بررسی های انجام شده بر روی این ۷۵ داوطلب نشان می دهد که اگر آنها بخواهند با شخصی ازدواج دائم داشته باشند ، ترجیح می دهند آلت کوچکتری از حد متوسط ( طول ۱۴ سانتی متر و قطر ۱۰ سانتی متر ) داشته باشد . این در حالی است که اگر قرار باشد برای مدتی کوتاه ازدواج موقت داشته باشند ، آلت بزرگتری ( طول ۱۶.۵ سانتی متر و قطر ۱۲ سانتی متر ) را می پسندند .

درباره‌ی فرهاد غلامی

متخصص سئو ، مترجم و تولید کننده محتوا

حتما ببینید

علل پزشکی بادار نشدن چیست ؟ علل پزشکی بادار نشدن علل پزشکی بادار نشدن چیست ؟ 7 310x165

علل پزشکی بادار نشدن چیست ؟

اگر مقاله ی پیشین مجله اینترنتی ازدواج در مورد ، دلایل عدم بارداری در زوج …

یک نظر

  1. به نظر من اندازه آلت خیلی تاثیر داره هم ضخامتش هم طولش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *