خانه / زناشویی / انواع و پارگی پرده بکارت
انواع پرده بکارت و پارگی پرده بکارت پرده بکارت انواع و پارگی پرده بکارت MAIN Virginity 660x330
پرده بکارت

انواع و پارگی پرده بکارت

 پرده بکارت

پرده بکارت ، به بخشی از اندام جنسی بانوان گفته میشود که تا پیش از اولین ارتباط جنسی ، ورودی واژن را می پوشاند . دقت کنید که ، ارتباط جنسی تنها علت پارگی پرده بکارت نیست و عوامل دیگری از جمله حوادث ، اسب سواری و برخی علل دیگر می تواند به پارگی پرده بکارت منجر شود .

دسته بندی کلی انواع پرده بکارت

 بکارت بدون سوراخ: 

پرده بکارت بدون سوراخ ممکن است در هنگام تولد نوزاد دختر تشخیص داده شود . با این حال اغلب ، تشخیص در طول سال های نوجوان انجام می شود . پرده بکارت بدون سوراخ یک غشاء نازک است ، که به طور کامل دهانه ی مهبل ( واژن ) را پوشش می دهد . به این ترتیب خون قاعدگی نمی تواند از مهبل (واژن) خارج شود ، که این امر ، معمولاً ، باعث می شود خون به بالا و به داخل واژن باز گردد . بازگشت خون به بالا موجب درد ، تورم ، مشکلات ادرار یا مشکلات رود خواهد شد .

درمان پرده بکارت بدون سوراخ ، عمل جراحی جزئی با حذف بافت اضافه پرده بکارت و ایجاد یک دهانه واژن به اندازه طبیعی است ، به طوری که خون قاعدگی می تواند از مهبل (واژن) به بیرون حرکت کند .

بکارت با سوراخ های ریز:

پرده بکارت داراای سوراخ های ریز ، ظاهری همانند بکارت بدون سوراخ دارد . این بافت پوست مانند که تمام رودی واژن را پوشانده است ، دارای سوراخ های ریزی است می می تواند خون قاعدگی را از خود عبور دهد . با این حال اگر مشکلاتی را برای فرد ایجاد کند می تونا با راجعه به پزشک مقداری از آن را به روج جراحی حذف نمود .

 بکارت دیواره ای :

این نوع پرده ی بکارت ، سوراخ هایی با اندازه ی مناسب برای خارج شدن خون قاعدگی داشته و معمولاً نیازی به جراحی نخواهند داشت .

هر کدام از این انواع پرده بکارت ، خود شامل دسته بندی های مختلفی می شوند که در عکس زیر می توانید نمونه هایی از آن را ببینید :

 

انواع پرده بکارت و پارگی پرده بکارت پرده بکارت انواع و پارگی پرده بکارت 1280px Hymen en

پرده بکارت حلقوی ،پرده بکارت ارتجاعی یا هلالی ، پرده بکارت تیغه ای یا دو تکه ، پرده بکارت مشبک

 

پارگی پرده بکارت

پرده بکارت که جنسی مشابه جداره ی خارجی واژن دارد ، ممکن است ،در اثر برخی اتفاقات دچار آسیب شود:

ورزش های سنگین مانند دوچرخه سواری ، ژیمناستیک ، اسب سواری و ورزش های رزمی

برقراری رابطه ی جنسی و خود ارضایی که با دخول آلت مردانه یا یک شی به واژن منجر به پارگی پرده شود .

تصادفات و عملهای جراحی خاص لگن و اندام تناسلی

دقت کنید که عدم وجود پرده بکارت ممکن است ناشی از علل مادر زادی و ژنتیکی نیز باشند .

اهمیت و تشخیص پارگی پرده بکارت 

در برخی از کشور ها ، به دلیل مسائل فرهنگی و اعتقادی ، وجود بکارت ، پیش از ازدواج امری بسیار مهم و حیاطی محسوب می شود . برای مثال در دین مبین اسلام ارتباط جنسی خارج از ازدواج گناهی بزرگ شمرده شده و عملی حرام است . بدین منظور ، وجود بکارت و دوشیزگی نشانی از پاک دامنی و سلامت تازه عروس ها محسوب می شود .

معمولاً در اولین نزدیکی پس از ازدواج و با دخول آلت تناسلی به واژن ، مقداری خون ناشی از پارگی بکارت مشاهده خواهد شد . دقت کنید ، که به دلیل وجود سلول های عصبی کم در این ناحیه درد چندان زیادی در صورت انجام صحیح عمل مقاربت ، حس نخواهید کرد و مشاهده ی خون نباید عامل نگران کننده محسوب شود .  نکته ی دیگری که توجه به آن واجب است ، واژه ی ” معمولاً ” می باشد . در واقع ممکن است با وجود بکارت و دوشیزه بودن عروس خانوم ، خون مشاهده نشود .

راه های احتمالی تشخیص عدم بکارت

حالت های مرتبط با پارگی بکارت ، اعم از وضع ظاهری دهانه ی رحم ، بخش ورودی واژن ( Vaginal opening ) یا لبه های داخلی و خارجی اندام جنسی زنانه می تواند نشانه هایی از برقراری رابطه ی جنسی را در اختیار شما قرار دهد .

باید توجه کنید که تمامی این موارد ، حالتی نصبی و احتمالی داشته و برای یافتن پاسخ مطمئن و صد در صدی ، معاینه باید توسط پزشک های مربوط انجام شود .

لبهای مینور یا لب های داخلی واژن

لب های داخلی اندام جنسی در دختران، نزدیک به هم و حالتی چسبیده دارند ، در حالی که ، در افرادی با تجربه برقراری ارتباط جنسی این لبه ها آشکارا دیده می شوند . دقت کنید که این یک امر تقریبی است ، چرا که حالت این لبه ها در برخی دختران به طور مادرزاد ، باز باز بوده و ارتباطی با بکارت یا عدم بکارت ندارد .

برجستگی های گردنه رحم

یکی دیگر از علائم عدم بکارت ، از بین رفتن برجستگی های درون مهبل است . این برجستگی ها ، با انجام نزدیگی به مرور زمان تحلیل رفته و می تواند نشانی از عدم بکارت باشد . با این وجود ، این مورد نیز نمی تواند پاسخی صد در صدی را در اختیار شما قرار دهد . در واقع عوامل همچون بیماری ، مصرف دارو ، یا موارد پزشکی دیگری نیز می تواند منجر به این امر شود .

تغییر شکل ورودی واژن 

تغییر شکل ورودی واژن از حالت گرد ، به حالت هفتی شکل می تواند نشان دیگری از برقراری ارتباط جنسی باشد . این حالت در صورت انجام فعالیت هایی که مستلزم ایجاد فاصله میان پاها است ، نظیر ورزش های کششی ، ورزش های رزمی و باله نیز ممکن است رخ دهد .

درباره‌ی فرهاد غلامی

متخصص سئو ، مترجم و تولید کننده محتوا

حتما ببینید

علل پزشکی بادار نشدن چیست ؟ علل پزشکی بادار نشدن علل پزشکی بادار نشدن چیست ؟ 7 310x165

علل پزشکی بادار نشدن چیست ؟

اگر مقاله ی پیشین مجله اینترنتی ازدواج در مورد ، دلایل عدم بارداری در زوج …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *