خانه / زناشویی / تاثیر تغذیه در زندگی جنسی
تاثیر تغذیه در زندگی جنسی تاثیر تغذیه در زندگی جنسی تاثیر تغذیه در زندگی جنسی food for sex 400x400 400x330

تاثیر تغذیه در زندگی جنسی

اگر می خواهید ، شور و حرارت را به زندگی زناشویی و جنسی خود بازگردانید ، باید بدانید تغذیه می تواند یکی از کلید های حل مشکل شما باشد . در این مقاله به بررسی تاثیر تغذیه در زندگی جنسی خواهیم پرداخت .

هیچ چیز بیش از یک شام رمانتیک ، نمی تواند شما و همسرتان را هیجان زده کند ، چه بهتر که این شام عاشقانه ، از مواد غذایی مفید و موثر بر فعالیت جنسی تشکیل شده باشد .

جنیفر آر برمن ( Jennifer R. Berman ) مدیر مرکز سلامت بانوان برمن ( Berman) در برورلی هیلز کالیفرنیا می گوید  : ” شواهد رو به رشدی وجود دارد که برخی از ویتامین ها و مواد تشکیل دهنده در غذاها می توانند عملکرد جنسی و تجربه لذت جنسی را بهبود بخشند . ”

در این مقاله به بررسی مواد غذایی که همواره در تاریخ به عنوان تحریک کننده های قوای جنسی شناخته شده اند و دانش نوین نیز بر این قدرت آن ها صحه گذاشته است می پردازیم . عملکرد این مواد غذایی به گونه ای است که ، تاثیر تغذیه در زندگی جنسی را می توان به عنوان یک فاکتور مهم معرفی کرد .

تاثیر تغذیه در زندگی جنسی تاثیر تغذیه در زندگی جنسی avacado 400x400

آووکادو

آزتک ها معتقد بودند که آووکادو به دلیل آن که ظاهری شبیه بیضه ی مردان دارد ، می تواند به بهبود فعالیت جنسی کمک کند . اما این تاثیر آووکادو به دلیل وجود اسید های چرب مفید در این گیاه است که توانایی بهبود شرایط قلب را دارند . تحقیق های نوین در زمینه ی تاثیر تغذیه در زندگی جنسی نشان می دهد که ، ارتباط مستقیمی میان سلامت قلب و توانایی جنسی آقایان وجود دارد . در واقع نعوظ در مردان ، به وسیله ی پمپاژ خون به اندام جنسی رخ می دهد . بنا بر نتایج بررسی های انجام شده در اروپا و آمریکا ، احتامل ابتلا به مشکل عدم نعوظ در مردانی که از مشکلات قلبی رنج می برند ، دو برابر بیشتر از سایرین است .

بادام و تاثیر تغذیه در زندگی جنسی تاثیر تغذیه در زندگی جنسی تاثیر تغذیه در زندگی جنسی almond 400x400

بادام

یکی دیگر از خوراکی های موجود در این لیست بادام است . بادام از گذشته به عنوان ماده ای برای افزایش شور و شوق و به عنوان یک محرک جنسی شناخته شده است .این در حالیست که مواد معدنی موجود در بادام می تواند ، به افزایش شانس باروری نیز کمک کند . اصلی ترین ماده های مغزی موجود در این لیست ، روی ، سلنیم و ویتامین ای هستند . در بررسی تاثیر تغذیه در زندگی جنسی همواره از روی به عنوان یک ماده ی مغذی مهم یاد شده است .

توت فرنگی و تاثیر تغذیه در زندگی جنسی تاثیر تغذیه در زندگی جنسی تاثیر تغذیه در زندگی جنسی strawberry

توت فرنگی

غذاهایی با رنگ قرمز ، همواره به عنوان فاکتورهایی برای افزایش توان جنسی شناخته شده اند . همچنین یک مطالعه سال در ۲۰۰۸ نشان داده است که ، از نظر مردان ، پوشش قرمز رنگ ، جذاب تر از لباس های زنانه با رنگ روشن است . توت فرنگی منبع بسیار خوبی از اسید فولیک و ویتامین B است که به بهبود شرایط زایمان در بانوان کمک می کند . از سوی دیگر این ماده غذایی توانایی اسپرم سازی بیضه و قدرت باروری را در مردان افزایش می دهد .

 

غذا های ذریایی و تاثیر تغذیه در زندگی جنسی تاثیر تغذیه در زندگی جنسی تاثیر تغذیه در زندگی جنسی oysters 400x400

غذاهای دریایی

صدف با وجود بافت لغزنده و لزجی که دارد ، همواره به عنوان یکی از مهم ترین مواد غذایی محرک جنسی شناخته شده است . وجود مقادیر بسیار زیاد روی در بافت صدف ، باعث شده است این غذای دریایی در مبحث تاثیر تغذیه در زندگی جنسی به عنوان گزینه ای بسیار مهم یاد شود . در کنار صدف انواع دیگر از غذاهای دریایی مانند قزل آلا و شاه ماهی نیز به دلیل وجود چربی های مفید با بهبود عملکرد قلب تاثیر بسیاری در این باره خواهند داشت .

تاثیر تغذیه در زندگی جنسی تاثیر تغذیه در زندگی جنسی arugula 400x400

سبزی ها

سبزی هایی که رنگ سبز تیره دارند ، به دلیل وجود مقدار قابل توجهی از آنتی اکسیدان ها ، کمک شایانی به بهبود عملکرد حنسی خواهند کرد . در واقع آلودگی های محیطی ، باعث کاهش توانایی جنسی می شوند ، این درحالی است که مصرف آنتی اکسیدان ها ، با اثرات ناشی از این آلودگی ها مقابله خواهد کرد .

انجیر و تاثیر تغذیه در زندگی جنسی تاثیر تغذیه در زندگی جنسی تاثیر تغذیه در زندگی جنسی figs 400x400

انجیر

انجیر این میوه ی شگفت انگیز به دلیل وجود هر دو نوع فیبر یعنی فیبر های محلول و غیر محلول در بافت خود ، تاثیر چشمگیری در بهبود عملکرد قلب دارد . علاوه بر این مواد غذایی دارای فیبر به دستابی اندامی متناسب و جذابتر کمک خواهد کرد .

مرکبات و تاثیر تغذیه در زندگی جنسی تاثیر تغذیه در زندگی جنسی تاثیر تغذیه در زندگی جنسی grapefruit 400x400

مرکبات

تمامی اعضای این خانواده از میوه ها ، دارای مقادیر بسیاری از ویتامین سی ، فولیک اسید و آنتی اکسیدان ها هستند . همانطور که پیش از این نیز اشاره شد ، این مواد تاثیر شگفت انگیزی بر قدرت باروری مردان دارند . به این منظور می توانید از یک سالاد متشکل از مرکبات ، به همراه عصاره ی لیمو استفاده کنید .

نتیجه گیری مقاله تاثیر تغذیه در زندگی جنسی

در انتها لازم است یاد آوری کنیم ، کیفیت فعالیت جنسی به مجموعه ای از عوامل همچون شرایط روحی و وضعیت روانی ، در کنار اوضاع سلامت فیزیکی مرتبط است . تاثیر تغذیه در زندگی جنسی بسیار زیاد بوده و می تواند با بهبود شرایط جسمی شما ، به عنوان گام بلندی در رسیدن به این هدفتان باشد .

درباره‌ی فرهاد غلامی

متخصص سئو ، مترجم و تولید کننده محتوا

حتما ببینید

علل پزشکی بادار نشدن چیست ؟ علل پزشکی بادار نشدن علل پزشکی بادار نشدن چیست ؟ 7 310x165

علل پزشکی بادار نشدن چیست ؟

اگر مقاله ی پیشین مجله اینترنتی ازدواج در مورد ، دلایل عدم بارداری در زوج …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *