خانه / آرایش و زیبایی / عطر و جاذبه جنسی | چگونه زنان به عطر مردانه واکنش نشان می دهند؟
عطر و جاذبه جنسی جاذبه جنسی عطر و جاذبه جنسی | چگونه زنان به عطر مردانه واکنش نشان می دهند؟ cologne buying guide rotator 660x330

عطر و جاذبه جنسی | چگونه زنان به عطر مردانه واکنش نشان می دهند؟

جاذبه جنسی

آیا عطر بر جاذبه جنسی و واکنش خانم ها تاثیری دارد ؟

اگر از هر زنی در باره ی صفت های مرد مطلوبش بپرسید ، یک قلب مهربان، یک لبخند جذاب و ظاهری زیبا ، اولین چیزهایی است که بیان خواهد کرد . اما اگر کمی بیشتر به پرسیدن ادامه دهید ، پی خواهید برد یکی از مهمترین چیزهایی که بانوان را شیفته ی خود می کند ، رایحه ای است که می توان از یک مرد استشمام کرد و اثر آن بر نا خود آگاه بانوان و جاذبه جنسی بسیار زیاد است .

بر اساس آزمایشات بسیاری ، ثابت شده است که ، رایحه و بو مهمترین فاکتور بانوان برای انتخاب یک شریک بالقوه و امری مهم در جاذبه جنسی است . تحقیقات انجام شده در اروپا به خوبی نشان داده اند ، که برای شروع ارتباط میان یک زن و یک مرد ، آقایان با فاکتور های بینایی و بانوان با فاکتور های بویایی جذب جنس مخالف می شوند . در واقع اگر بخواهیم به صورت کلی تر به این موضع بپردازیم ، پی خواهیم برد ، که حس بویایی بر تمام ارتباطات اجتماعی بانوان تاثیر به سزایی دارد . بدون شک ، انتخاب همسر ، یا شریک زندگی یکی از مهمترین این ارتباطات است .افزایش جاذبه جنسی مردانه با استفاده از عطر جاذبه جنسی عطر و جاذبه جنسی | چگونه زنان به عطر مردانه واکنش نشان می دهند؟ these 4 mens fragrances were just voted best of the year 300x150

محققان با بررسی بیش از ۷۰۰ دانشجوی اروپایی در پی یافتن تاثیرات حواس انسانی در موارد زیر بودند :

۱- انتخاب یک عاشق بالقوه .

۲- چه چیزی موجب تحریک جنسی ، خارج از فعالیت جنسی می شود ؟

۳- چه چیزی باعث تحریک جنسی در طول و بعد از فعالیت جنسی می شود ؟

۴- گل ها و آنچه زنان و مردان در بخاطر آوردن آن ها بیان می کنند .

از شرکت کنندگان در این آزمایش ، خواسته شده بود ، که در پاسخ خود به این موارد ، یکی از شش واژه ی بینایی، شنوایی، بویایی، چشایی، لامسه و تخیل را به عنوان حس غالب بیان کنند .

انتخاب یک عشق بالقوه

نتا یج حاصل شده در مورد این پرسش نشان می داد ، که برای بانوان ، رایحه ی خوش و برای آقایان ظاهری زیبا ، بیشتری تاثیر در جذب شدن(جاذبه جنسی) به جنس مخالف را داشته است . شاید این امر که مردان بر اساس فاکتور های زیبایی شناسی ، مانند چهره و اندامی زیبا جذب جنس مخالف می شوند برای همه آشکار باشد ، ام در این میان نتایج جالبی در مورد تاثیر حس بویایی بر انتخاب بانوان ، به دست آمد . در واقع مطالعات نشان می دهد که ، ساختار مغزی بانوان ، توانایی تشخیص قدرت تولید مثل یک مرد ، بر اساس رایحه ی متصاعد شده از پوست آقایان را دارد .

چه چیزی موجب تحریک جنسی ، خارج از فعالیت جنسی می شود ؟

در این مورد ، همانند مورد قبلی ، بیشتر پاسخ های بیان شده از سوی آقایان بیانگر تاثیرات حس بینایی بود ، که جای تعجب چندانی ندارد . اما در پاسخ های ارائه شده از طرف جنس مونث ، تفاوت بسیاری وجود داشت . زنان تخیل (فانتزی / افکار) را به عنوان مهمترین چیزی که موجب تحریک پیش از فعالیت جنسی می شود ، معرفی کرده اند . نکته اصلی در اینجا این است که  ، مردان بیشتر بصری هستند و اطلاعات این را ثابت می کند. در حالی که زنان بیشتر بو ، لامسه و تخیل را دخیل می دانند . یعنی اگر بپرسید که آیا عطر آنها را تحریک می کند ،احتمال آن که از یک زن پاسخ مثبت بشنوید بسیار بیشتر از پاسخ مثبت از شوی یک مرد است .

چه چیزی باعث جاذبه جنسی در طول و بعد از فعالیت جنسی می شود ؟

در مورد این پرسش بانوان ، حس لامسه را به عنوان مهمترین فاکتور معرفی کرده و پس از آن حس بویایی را به عنوان گزینه ای تکمیل کننده معرفی کرده بودند . در حالی که آقایان همانند پرسش های قبلی ، تاثیرات بصری را مهمترین امر می دانستند ، در نتایج بدست آمده از پاسخ های بانوان ، این مورد حتی در رتبه ی ۵ ام هم جای نگرفته بود . البته مسلماً این به آن معنا نیست که آقایان صرفا ً تمرکز خود را بر روی رایحه ها گذاشته و به طور کلی قید ظواهر را بزنند . بلکه باید بر روی عطر و رایحه به عنوان فاکتوری اساسی حساب باز کنند .

گل ها و آنچه زنان و مردان در بخاطر آوردن آن ها بیان می کنند .

در این مورد هر دو جنس ، از ظاهر به عنوان مهمترین فاکتور یاد کردند ، با این وجود در پاسخ های ارائه شده توسط بانوان ، رایحه ی یکی از چند گزینه ی اول بوده است . در حالی که این گزینه از سوی آقایان نا دیده گرفته شده بود .

چه چیزی از این پژوهش در مورد تاثیر رایحه ها بر جاذبه جنسی می توان یافت ؟

با توجه به نتایج به دست آمده در این تحقیقات ، به وضوح مشاهده می شود که بانوان در تصمیمات خود ، اهمیت خاصی برای ویژگی های بویایی قائل هستند . آنها تمایل به درک بیشتر بوها دارند و به طور نا خود آگاه بینی خود را برای انتخاب نشانه های ظریف ، که مردان اغلب نمی توانند تشخیص دهند ، آموزش می دهند .  این تفاوت در حس بویایی ، منجربه تفاوت ملاک ها برای انتخاب شریک ،  و ارتباطات اجتماعی می شود .

یک شخصیت خوب مطمئنا به شما کمک می کند تا به راحتی با جنس مخالف ارتباط بر قرار کنید . با اینحال مجموعه ی پیچیده ای از ویژگی ها به جاذبه ی جنسی برای بانوان منجر می شود که یکی از مهمترین آن ها رایحه ها هستند .  شاید زیبایی ظاهری منجر به جذب بانوان(جاذبه جنسی) شود ، اما رایحه ی خوب عنصری مهم در حفظ رابطه ایجاد شده است .

این مقاله در مورد تاثیر عطرها بر جاذبه ی جنسی است .

استفاده از رایحه ها منجر به افزایش جذابیت مردان می شود .

مجله اینترنتی ازدواج مفتخر است که با ارائه اطلاعات صحیح ، بر کیفیت زندگی جنسی شما بیافزاید .

 

درباره‌ی فرهاد غلامی

متخصص سئو ، مترجم و تولید کننده محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *