خانه / ترین ها / خوردن جیرجیرک در کرمان
خوردن جیرجیرک در کرمان خوردن جیرجیرک در کرمان 1285405 648 550x330

خوردن جیرجیرک در کرمان

فصل جیرجیرک خوران در کرمان/خوردن جیرجیرک در کرمان

 

فصل جیرجیرک خوران در کرمان! خوردن جیرجیرک در کرمان خوردن جیرجیرک در کرمان 1285400 789

حشراتی عجیب و نادر با عمر کم و به گفته مردم بومی با فواید بسیار که در بیابان های اطراف کرمان از جمله شهربابک، زیدآباد و سیرجان دیده می شوند، توجه بسیاری را به خود جلب کرده اند.
خبرگزاری میزان: حشراتی عجیب و نادر با عمر کم و به گفته مردم بومی با فواید بسیار که در بیابان های اطراف کرمان از جمله شهربابک، زیدآباد و سیرجان دیده می شوند، توجه بسیاری را به خود جلب کرده اند. این حشرات که گونه ای خاص از جیرجیرک هستند هرساله فقط در فصل بهار با شروع ماه خرداد تولید مثل می کنند و در پایان این ماه عمرشان به پایان می رسد.
جیرجیرک ها، با تاریک شدن هوا، بر روی بوته های قیج (نوعی گیاه بومز) که دربیابان های این مناطق فراوان هستند می چسبند و روی برگ های بوته تخم ریزی می کنند؛ بارش باران موجب ریختن این تخم ها به زمین و فرورفتن آنها در خاک می شود و پس از آن دوباره از دل خاک رشد می کنند و به بوته ها می چسبند و هرسال که بارندگی بیشتر باشد تعداد جیرجیرک ها نیز افزایش می یابد.(خوردن جیرجیرک در کرمان)
از آنجایی که این حشرات فقط در قسمت های خاصی از بیابان وجود دارند پیدا کردن آنها بسیار دشوار است اما به دلیل فواید دارویی بسیاری که دارند، مردم محلی و عشایری که به بیابان ها مسلط هستند در خرداد ماه به کسب و کار شکار و فروش جیرجیرک مشغول می شوند؛ به گفته مردم این حشرات گرانبها با طبیعت گرمی که دارند بسیاری از درد ها از جمله نفخ و گرفتگی و درد دست و پا و کمر را درمان می کنند.
فصل جیرجیرک خوران در کرمان!جیرجیرک،جیرجیرک در کرمان،خوردن جیرجیرک در کرمان،اخبار کرمان،سیرجان،جیرجیرک در سیرجان،خوردن،عجیب و غریب  خوردن جیرجیرک در کرمان خوردن جیرجیرک در کرمان 1285399 335
خوردن جیرجیرک در کرمان خوردن جیرجیرک در کرمان خوردن جیرجیرک در کرمان 1285401 698
خوردن جیرجیرک در کرمان خوردن جیرجیرک در کرمان خوردن جیرجیرک در کرمان 1285402 964
فصل جیرجیرک خوران در کرمان! خوردن جیرجیرک در کرمان خوردن جیرجیرک در کرمان 1285403 394
فصل جیرجیرک خوران در کرمان! خوردن جیرجیرک در کرمان خوردن جیرجیرک در کرمان 1285404 222
خوردن جیرجیرک در کرمان 

مردم بخش هایی از کرمان با خوردن چلو خورشت و نیمروی جیرجیرک اقدام به درمان دردهای خود می کنند. این حشره در میان مردم محبوبیت زیادی دارد.
این حشرات که گونه‌ای خاص از جیرجیرک هستند هرساله فقط در خرداد تولید مثل می‌کنند و در پایان این ماه عمرشان به پایان می‌رسد. جیرجیرک ها، با تاریک شدن هوا،روی بوته‌های (قیچ) که دربیابان‌های این مناطق فراوان هستند می‌چسبند و روی برگ‌های بوته تخم ریزی می‌کنند؛ بارش باران موجب ریختن این تخم‌ها به زمین و فرورفتن آن‌ها در خاک می‌شود و پس از آن دوباره از دل خاک رشد می‌کنند و به بوته‌ها می‌چسبند و هرسال که بارندگی بیشتر باشد تعداد جیرجیرک‌ها نیز افزایش می‌یابد.
حشراتی عجیب و نادر با عمر کم و به گفته مردم بومی فواید بسیار که در بیابان‌های اطراف کرمان از جمله شهربابک، زیدآباد و سیرجان دیده می‌شوندتوجه بسیاری را به خود جلب کرده اند.
به گفته مردم این حشرات گرانبها با طبیعت گرمی که دارند درمان بسیاری از درد‌ها از جمله نفخ و گرفتگی و درد دست و پا و کمر هستند.خوردن جیرجیرک در کرمان

 

فصل جیرجیرک خوران در کرمان! خوردن جیرجیرک در کرمان خوردن جیرجیرک در کرمان 1285405 648

فصل جیرجیرک خوران در کرمان! خوردن جیرجیرک در کرمان خوردن جیرجیرک در کرمان 1285406 489
فصل جیرجیرک خوران در کرمان! خوردن جیرجیرک در کرمان خوردن جیرجیرک در کرمان 1285407 537
فصل جیرجیرک خوران در کرمان! خوردن جیرجیرک در کرمان خوردن جیرجیرک در کرمان 1285408 695
فصل جیرجیرک خوران در کرمان! خوردن جیرجیرک در کرمان خوردن جیرجیرک در کرمان 1285409 620

درباره‌ی Dr Sani

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *