خانه / سلامت / درمان های خانگی سرما خوردگی
درمان های خانگی سرما خوردگی درمان های خانگی سرما خوردگی درمان های خانگی سرما خوردگی man in bed with flu a man lies in the bed hes got a bad flu cold illness he looks at the thermometer then he despairs because his body temperature is too high xjdtx0op  F0000 660x330

درمان های خانگی سرما خوردگی

لازم است بدانید ، هیچ راه درمان قطعی و کلی برای سرما خوردگی وجود ندارد . اما اگر می خواهید بدانید ، درمان های خانگی سرما خوردگی که می تواند اوضاع شما را بهتر کند کدام ها هستند ، بهتر است این مقاله از مجله اینترنتی ازدواج را تا انتها مطالعه کنید . 

با توجه به شروع فصل سرما و آغاز شیوع سرما خوردگی بر آن شدیم تا به بررسی درمان های خانگی سرما خوردگی پرداخته و بفهمیم که کدام ها موثر هستند و کدام ها نه .

درمان های خانگی سرما خوردگی که اثر خواهند کرد

آب بدن خود را حفظ کنید

خوردن آب ، آب میوه ، نوشیدن ترکیب آب گرم ، عسل و آب لیمو و موارد مشابه می تواند به افزایش سطح آب در بدن کمک کرده و وضع جسمی شما را بهبود بخشد .

به یاد داشته باشید مصرف موادی مانند نوشابه ، الکل و قهوه می تواند باعث خشکی بدن شده و اوضاع را بدتر کند .

استراحت کنید

بدن شما برای تمرکز بر روی مبارزه با ویروس های موجود نیاز به استراحت زیاد دارد .

گلودرد را تسکین دهید

برای حل این مشکل کافیست مقداری آب نمک رقیق درست کرده و آن را قرقره کنید .

یکی دیگر از درمان های خانگی سرماخوردگی که بر روی گلو درد تاثیر بسیار زیادی دارد استفاده از اسپری های گلو در ، آب نبات های خنک کننده گلو و موارد مشابه است . دقت کنید برخی از این موارد برای کودکان کم سن ماسب نیستند .

مبارزه با گرفتگی بینی

برای رفع گرفتگی بینی می توانید از قطره نمکی بینی استفاده کنید . چند قطره در روز می تواند تاثیر شگفت انگیزی داشته باشد .

رهایی از درد

مصرف استامینوفن و ایبو پروفن برای رهایی از درد های ناشی از سرما خوردگی بسیار مفید است . دقت کنید که در کودکان کمتر از ۶ ماه تنها می توان از استامینوفن ساده در دوزهای بسیار کم استفاده کرد .

مایعات گرم بنوشید

نوشیدن سوپ و چای گرم در بسیاری از فرهنگ ها به عنوان یکی از درمان های خانگی سرما خوردگی مرسوم است . این نوشیدن ها علاوه بر تسکین درد گلو ، جریان مخاط بینی را نیز بهبود می بخشد .

محیط را مرطوب نگاه دارید

برای اینکار کافیست از دستگاه های بخور خانگی سرد یا گرم استفاده کنید . نکته ای که لازم است به آن دقت کنید ، تعویض هر روز آب دستگاه است .

داروهای otc ( بدون نسخه ) را استفاده کنید

برخی مسکن ها و داروهای بدون نیاز به نسخه که برای کمک به بهبود وضع جسمی در زمان سرما خوردگی طراحی شده اند ، می توانند در طول مدت سرما خوردگی برای شما مفید واقع شوند . البته لازم است بدانید این داروها به هیچ عنوان نباید برای کودکان زیر ۶ سال استفاده شود زیرا دارای عوارض جانبی بوده و می توانند مشکلات جدی ایجاد کنند .درمان های خانگی سرما خوردگی درمان های خانگی سرما خوردگی درمان های خانگی سرما خوردگی teeth getting hurt this cold and flu season

درمان های خانگی سرما خوردگی

درمان های خانگی سرما خوردگی که اثر نخواهند کرد

آنتی بیوتیک ها

همه ی ما افراد بسیاری را دیده ایم که در زمان سرما خوردگی به مصرف آنتی بیوتیک ها روی می آورند . لازم است بدانید که این باوری غلط است که داروهایی مانند آموکسی سیلین که برای مبارزه با باکتری ها طراحی شده اند می تواند برای بهبود سرما خوردگی مفید باشد ، زیرا سرما خوردگی یک بیماری ویروسی است .

داروهای otc برای کودکان کم سن

مصرف دارو های بدون نیاز به نسخه ممکن است برای بزرگسالان و نوجوانان مفید باشد ، اما به همان میزان برای کودکان زیر ۶ سال خطر آفرین است . پس بهتر است از این عمل خود داری کنید .

برای دسترسی به متن اصلی درمان های خانگی سرما خوردگی کافیست به این منبع مراجعه کنید .

 

درباره‌ی فرهاد غلامی

متخصص سئو ، مترجم و تولید کننده محتوا

حتما ببینید

بهترین راه حل طبیعی برای سلامت پروستات بهترین راه حل طبیعی برای سلامت پروستات 7 61 760x400 310x165

بهترین راه حل طبیعی برای سلامت پروستات

بهترین راه حل طبیعی برای سلامت پروستات در این مطلب جامع که مستقیما از مقاله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *