خانه / زناشویی / دیر انزالی مردان – عدم انزال : علل و راه های درمان
دیر انزالی ,دیر انزالی ,دیر انزالی آقایان,مشکل انزال,عدم انزال,تاخیر در انزال,عدم ارگاسم,انزال طولانی,رابطه جنسی بیش از حد طولانی دیر انزالی مردان دیر انزالی مردان – عدم انزال : علل و راه های درمان man sitting on side of bed with woman in the background looking sad 660x330

دیر انزالی مردان – عدم انزال : علل و راه های درمان

دیر انزالی مردان( عدم انزال ) یک اختلال جنسی نسبتا نادر است که می تواند علل پزشکی و روانی داشته باشد . این مشکل می تواند بار روانی بسیاری برای مردان و همسرانشان داشته باشد . با این وجود تحقیقات زیادی در این باره انجام نشده است .

در این مقاله که توسط مجله اینترنتی ازدواج تهیه شده است ، به بررسی علائم ، علل و راه های درمان دیر انزالی مردان ( عدم انزال ) می پردازیم .

بسیاری از مردان دیر انزالی مردان ( عدم انزال ) را در بعضی از مراحل زندگی تجربه می کنند ، اما برای بعضی ، این یک مشکل دائمی است .

آنچه در این مطلب مشاهده خواهید کرد :

دیر انزالی مردان ( عدم انزال ) چیست؟
علل
تشخیص و درمان

حقایق تیتر وار در مورد دیر انزالی مردان ( عدم انزال )

دیر انزالی مردان ( عدم انزال ) یک نوع اختلال عملکرد جنسی است که بر توانایی انسان برای رسیدن به اوج لذت جنسی تاثیر می گذارد .

متوسط زمان لازم برای انزال در افراد متفاوت است ، در واقع زمان خاصی وجود ندارد که بتوان آن را حالت طبیعی نامید .

در اکثر موارد ، ریشه ی این مشکل مربوط به علل روانشناختی است . با این وجود در بررسی های اولیه احتمال وجود مشکلات ارگانی نیز در نظر گرفته می شود .

هیچ درمان دارویی برای علت روانی دیر انزالی مردان ( عدم انزال ) وجود ندارد.

دیر انزالی مردان ( عدم انزال ) چیست ؟

تاخیر در انزال یک نوع اختلال عملکرد انزال است که، به دلیل بررسی های بسیار کم ، کمتر شناخته شده است .

علل کمبود تحقیقات در مورد این مشکل ، نسبت بسیار کم آن در مقایسه با سایر مشکلات مشابه است . این مشکل در حدود ۱ تا ۴ درصد از مردان را درگیر خود کرده که در مقایسه با ۱۵ تا ۳۰ درصد موارد زود انزالی ، تقریباً ناچیز است .

 به طور کلی، اگر بیش از ۳۰ دقیقه پس از دخول ارگاسم و خروج مایع منی ، علیرغم نعوظ طبیعی، رخ ندهد ، می توان گفت فرد دچار دیر انزالی است .

عدم انزال در مردان می تواند منجر به ایجاد مشکلات در رابطه ، نگرانی در مورد سلامت عمومی ، کمبود میل جنسی و نارضایتی جنسی زوجین شود .

این شرایط می تواند در میان زوج ها سوء تفاهم ایجاد کند . به عنوان مثال ، ممکن است زوجه تصور کند که تاخیر در انزال ناشی از عدم جذابیت او برای شوهرش است .

دیر انزالی مردان ( عدم انزال ) می تواند عوارضی همچون اضطراب و افسردگی را برای مرد به وجود آورد و حتی ممکن است به بنیاد خانواده ضربه هایی شدید وارد کند .

دلایل دیر انزالی مردان ( عدم انزال ) چیست ؟

این مشکل ، ممکن است علت روانی یا بیولوژیکی داشته باشد . در برخی موارد نیز ممکن است همپوشانی این دو علت وضعیت را تشدید کرده باشد . این بیماری در برخی افراد به طور دائمی مشاهده شده ، ولی در اکثر افراد به طور ناگهانی و پس از مدتها عملکرد صحیح دستگاه جنسی رخ دهد .

علل فیزیکی تاخیر در انزال عبارتند از:

دیر انزالی مردان - عدم انزال : علل و راه های درمان دیر انزالی مردان دیر انزالی مردان – عدم انزال : علل و راه های درمان man sitting on edge of bed with head in hands 300x199عوارض جانبی داروها : مصرف داروهای ضد افسردگی ، داروهای فشار خون ، داروهای ضد اضطراب و برخی از داروهای مسکن، ممکن است ، دیر انزالی مردان ( عدم انزال ) را به همراه داشته باشد.

الکل و مخدرها : مصرف الکل و مواد مخدر ( حتی موادی که در برخی کشورها قانونی است . ) می تواند منجر به بروز این مشکل شود . 

آسیب های عصبی : آسیب عصبی ناشی از بیماری هایی همچون سکته مغزی ، آسیب نخاعی ، جراحی ها و دیابت شدید می توانند موجب اختلال در عملکرد جنسی شوند .

کهولت سن : کهولت سن ممکن است با کاهش حس آلت تناسلی مردانه همراه شود ، که این اتفاق می تواند منجر به مشکلات انزال و عدم نعوظ گردد .

علل احتمالی روانی این مشکل عبارتند از :

مشکلاتی که ریشه در کودکی دارند : از جمله سوء استفاده جنسی ، مشکلات ارتباطی ، نادیده گرفته شدن توسط والدین ، تربیت جنسی نامناسب .

خشم ابراز نشده یا خشم فرو خورده

عدم تمایل به لذت بردن

باور مذهبی : باور هایی همچون اینکه شاید فعالیت جنسی یک گناه است .

ترس : برای مثال ترس از احتمال باروری نا خواسته ، یا آسیب رساندن به شریک جنسی و یا جنین در صورت بارداری .

اضطراب : اضطراب ناشی از مواردی همچون عدم اعتماد به نفس یا تصور بد از وضع ظاهری خود .

خود ارضایی

خود ارضایی ( استمناء ) می تواند یکی از دلایل اختلالات انزال باشد . انزال زودرس و دیر انزالی ، هر دو می تواند تحت تاثیر خود ارضایی رخ دهد .

الگوهای زیر ممکن است در اثر خود ارضایی ، فرد را دچار مشکل عدم انزال کند :

اعتیاد به خود ارضایی و انجام این عل بیش از سه بار در هفته

عادت کردن به خود ارضایی در شرایطی خاص که در رابطه ی جنسی امکان پذیر نباشد .

تصورات ذهنی هنگام خود ارضایی که با واقعیت در رابطه ی جنسی شما متفاوت است .

جالب است بدانید که بسیاری از مردان ] که از این مشکل رنج می برند ، با انجام عمل استمناء به ارگاسم رسیده . از این رو این بیماری به عنوان یکی از عوارض جدی خود ارضایی محسوب می شود .

تشخیص دیر انزالی مردان ( عدم انزال )

اگر به مدت ۶ ماه در رابطه های جنسی شما ارگاسم و خروج مایع منی رخ ندهد ، می توان با اطمینان گفت که شما از این مشکل رنج می برید . اگر در چنین وضعیتی به پزشک اقدام کنید ، به احتمال زیاد از شما در خواست می شود آزمایشهایی را انجام دهید و همچنین از سوابق بیماری شما پرسیده می شود . پس از آن، اگر ریشه ی مشکل شما پیدا نشود ، به یک روان درمانگر جنسی ارجاع داده خواهید شد تا با تشخیص علل درمان شما را آغاز کند . اگر تشخیص پزشک شما نشان دهد که مشکلات ریشه ی فیزیکی دارند ، ممکن است داروهای مصرفی شما تغییر پیدا کند ، یا در در صورت نیاز داروهایی برای شما تجویز شود .

دیر انزالی مردان ( عدم انزال )

 

درباره‌ی فرهاد غلامی

متخصص سئو ، مترجم و تولید کننده محتوا

حتما ببینید

راههای تقویت اسپرم در مردان راههای تقویت اسپرم در مردان 266816 310x165

راههای تقویت اسپرم در مردان

راههای تقویت اسپرم در مردان راههای تقویت اسپرم در مردان ترک سیگار باعث تقویت اسپرم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *