خانه / اسرار خانه داری / روش پاک کردن جوهر از روی لباس
روش پاک کردن جوهر از روی لباس پاک کردن جوهر از روی لباس روش پاک کردن جوهر از روی لباس 177517 660x300

روش پاک کردن جوهر از روی لباس

یکی از بدترین صحنه هایی که ممکن است آن را تجربه کنید ، ریختن جوهر روان نویس ، خودکا و یا ماژیک بر روی پیراهن مورد علاقه تان است . باید بدانید که ، بهترین زمان برای پاک کردن جوهر از روی لباس زمانی است که ، جوهر کاملاً به خورد لباس نرفته و به نوعی می توان گفت تازه است . در ادامه به بررسی روش پاک کردن جوهر از روی لباس خواهیم پرداخت . 

پاک کردن لکه های جوهر تازه

یک تکه پارچه در زیر لکه قرار دهید

اگر در حال پاک کردن لکه های تازه هستید، بدانید روش پاک کردن جوهر از روی لباس قرار دادن یک تکه پارچه در محل لکه است . باید سعی کنید که جوهر را تا اندازه ممکن جذب کنید.

قبل از هر اقدامی ، یک پارچه سفید یا پارچه را در زیر قسمت رنگ شده لباس قرار دهید.

با یک پارچه سفید بر روی جوهر ضربه بزنید 

در این مرحله ، یک پارچه ی سفید دیگر برداشته و با آن بر روی محل لکه ضربه بزنید . دقت کنید کشیدن پارچه روی جوهر ممکن است ، باعث پخش شدن بیشتر آن و رفتن جوهر به خورد پارچه شود . برای اجرای صحیح روش پاک کردن جوهر از روی لباس در این مرحله ، باید طبق تصویر زیر عمل کنید .

روی دیگر لباس را نیز پاک کنید 

حرکت قبل را بر روی دیگر پارچه نیز انجام دهید . ضربه زدن با پارچه ی سفید بر روی لکه را تازمانی که جذب جوهر متوقف شود ادامه دهید .

استفاده از اسپری های الکل دار

یک اسپری مو حاوی الکل پیدا کنید 

اسپری موی حاوی الکل ، یکی از کلید های پاک کردن جوهر از روی لباس است . در واقع الکل موجود ، عنصر اصلی برای شکستن مولکول های جوهر و پاک کردن آن از روی لباس مورد علاقه شماست .

روش پاک کردن جوهر از روی لباس به وسیله ی اسپری الکل

ابتدا خود پاک کننده را تست کنید

اگر پیش از این از چنین پاک کننده ای بر روی لباس استفاده نکرده اید ، ابتدا باید خود پاک کننده را تست کنید . به این منظور مقداری از آن را بر روی یک نقطه ی کوچکی ( در منطقه ای فیر قابل رویت از لباس )، یا پارچه هایی که به وسیله ی آن ها جوهر را جذب کرده اید ریخته و حدود ۳۰ ثانیه صبر کنید . سپس اسپری را با یک پارچه ی دیگر خشک کنید .

اگر اسپری تغییری در رنگ خود پارچه ایجاد نکند ، گزینه ای مناسب به نظر می رسد .

هرگز از پاک کننده های الکل دار بر روی چرم استفاده نکنید ، الکل می تواند به بافت چرم آسیب برساند .

 

پاک کننده را روی جوهر بپاشید 

برای اسپری کردن ، پاک کننده بر روی موضع جوهری بهتر است ، از فاصله ی ۳۰ سانتی متری انی کار را انجام دهید . بطری اسپری را در فاصله ی مد نظر گرفته و مقدار زیادی از آن را روی لباس بپاشانید.

سپس کافیست تا ۱ دقیقه صبر کنید . در طول این مدت ، الکل موجود ، تاثیر خود را بر روی مولکول های جوهر می گذارد .

لکه ی سست شده را با یک پارچه تمیز پاک کنید

بعد از حدود یک دقیقه از  اسپری کردن بر روی لباس ، استفاده از یک پارچه سفید یا توپ پنبه ، لکه را تمیز کنید . این کار را تا زمانی که لکه به طور کامل محو شود ، یا متوجه شوید که دیکر ، جوهری به پارچه پاک شونده نمی چسبد ، ادامه دهید .

اگر در پاک کردن جوهر از روی لباس موفق شدید ، مرحله ی بعدی شستشوی نرمال لباس است .

اگر پاک نشد چه کنیم ؟

در ادامه به روش پاک کردن جوهر از روی لباس هایی می پردازیم که ، مراحل قبل نتوانسته اند ، به طور کامل آن ها را پاک کنند .

استفاده از الکل سفید

یک پارچه یا پنبه تمیز را به الکل آغشته کرده و بر روی لکه ی جوهر اعمال کنید . الکل می تواند هر نوع لکه ی جوهری ، شامل جوهر خودکار ، جوهر روانویس ، جوهر ماژیک و هر چیز دیگری را پاک کند . پس از پاک کردن جوهر ، باید لباس را به طور معمول بشویید تا الکل موجود در بافت آن خارج شود .

از گلیسیرین و مایع ظرفشویی استفاده کنید

یکی دیگر از راها های پاک کردن لکه های جوهری ، استفاده از مخلوط گلیسیرین و مایع ظرفشویی است . به این منظور ، یک قاشق غذا خوری گلیسیرین را با یک قاشق چای خو ری مایع ظرفشویی مخلوط کرده و مانند روش های قبل از آن استفاده می کنید .

تنها تفاوت استفاده از این مخلوط آن است که ، سرعت پاک کردن لکه ها با این ترکیب مقداری کمتر است . بنابر این پس از مالاندن پاک کننده بر روی جوهر ، بهتر است آن را برای ۵ دقیقه بر لکه گذاشته تا کاملاً اثر کند .

استفاده از این ترکیب برای لکه های قدیمی موثر است . فراموش نکنید پس از پاک شدن کامل لکه ، لباس را به خوبی بشویید .

استفاده از جوش شیرین و آب

یکی دیگر از روش های موثر ، استفاده از ترکیب جوش شیرین و آب است . کافی است این دو ماده را به نسبت ۲ به یک ترکیب کرده تا ماده ای خمیر مانند حاصل شود .

مزیت استفاده از جوش شیرین آن است که ، می توان از این ترکیب بر روی انواع لباس ها استفاده کرد .

روش پاک کردن جوهر از روی لباس با سرکه

کافی است سرکه و آب سرد را با نسبت برابر ترکیب کرده ، و لباس را به طور کامل در آن قرار دهید . پس از کذشت ۳۰ دقیق لباس را از محلول خارج کرده و محل لکه را با پارچه ای تمیز کنید . به یاد داشته باشید ، که هرگز از آب گرم استفاده نکنید .

منبع 

ترجمه شده توسط مجله اینترنتی ازدواج

روش پاک کردن جوهر از روی لباس پاک کردن جوهر از روی لباس روش پاک کردن جوهر از روی لباس ink spot 97245949 58e9ad365f9b58ef7e1b9e7f

درباره‌ی فرهاد غلامی

متخصص سئو ، مترجم و تولید کننده محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *