خانه / زناشویی / ۱۰ علت باور نکردنی برای کاهش میل جنسی
کاهش میل جنسی کاهش میل جنسی 10 علت باور نکردنی برای کاهش میل جنسی 190 660x330

۱۰ علت باور نکردنی برای کاهش میل جنسی

شاید شما عاشقانه همسر خود را دوست داشته باشید و در شروع زندگی مشترکتان ، زندگی زناشویی موفق و پر حرارتی را تجربه کرده باشید . اما ممکن است ناگهنان کاهش میل جنسی تمامی این معادلات را بر هم زده و شما را با چالشی سخت رو به رو کند . در این مقاله به بررسی شایع ترین علل در این باره خواهیم پرداخت .

تحقیقات در ایالات متحده آمریکا نشان داده است ، که حدود ۲۰ درصد از زوج ها ، با وجود عشق و علاقه ی شدید به هم ، مشکلات بسیاری را در زندگی جنسی خود تجربه می کنند . این تحقیقات نشان می دهد این دسته از افراد در سال ۱۰ مرتبه رابطه ی جنسی بیشتر نداشته اند .

 

از مشکلات مصرف دارو ها گرفته تا مشکلات زندگی تکنولوژیک ، عوامل مختلفی می تواند منجر به چنین وضعیت شود . در این مقاله به بررسی ده مورد از مهمترین علت های این اتفاق می پردازیم .

خستگی بیش از حد

اگر شما هر روز صبح زود برای رفتن به سر کار بیدار می شوید و روز های پر مشغله ای دارید ، به طور حتم یکی از افراد در معرض خطر کاهش میل جنسی هستید . علت این امر از بین رفتن شما در اثر کاهش بیش از حد انرژی بوده و بدون شک شما در چنین وضعیت فقط به استراحت برای کار روز بعد فکر می کنید .

روانشناسان دانشگاه فیلادلفیا می گویند ، یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر میل جنسی وضعیت مناسب روحی است . در واقع خستگی بیش از حد شما را از لحاظ روحی به سمتی سوق می دهد که منجر به کاهش میل جنسی خواهد شد.

شاید بهترین راه حل برای این مشکل ، تلاش برای برقراری ارتباط در آغاز روز باشد .

کاهش میل جنسی بر اثر خستگی کاهش میل جنسی 10 علت باور نکردنی برای کاهش میل جنسی pg reasons youre not having sex 02 full

کاهش استروژن برابر است با کاهش میل جنسی

وقتی زنان به چهل سالگی می رسند، سطح استروژن بدن آنها شروع به کاهش می کند . دکتر Sterrett در این باره می گوید: ” استروژن کم در زنان می تواند منجر به کاهش میل جنسی شود . ” لازم به ذکر است در صورت کاهش استروژن در بدن ، ترشحات واژن بسیار شده و می تواند دخول را دردناک کند . همچنین گرفتگی ها و انقباضات واژن (که ناشی از نوسانات سطوح استروژن است) ، می تواند باعث کاهش میل جنسی شما شود.

کاهش میل جنسی بر اثر کاهش استروژن کاهش میل جنسی 10 علت باور نکردنی برای کاهش میل جنسی pg reasons youre not having sex 03 full

روتین شدن روابط

اگر روتین ها ، روابط جنسی شمکا را فرا گرفته اند ، باید در این امر بازنگری هایی داشته باشید . در واقع ، تکراری شدن نوع رابطه و شرایط می تواند از لحاظ روانی شما را اشباع کرده و منجر به کاهش میل جنسی شود .

تغییر در شاریط برقراری رابطه ، افزودن هیجان به روابط ، ایجاد نقش های متفاوت و مسائل اینچنینی می توانند ایده های خوبی برای مقابله با این نوع مشکلات باشند . استفاده از پوزیشن های جدید و غیر تکراری نیز می تواند راه حل خوبی برای بازگرداندن شور و شوق به زندگی زناشوییتان باشد .

افزایش میل جنسی کاهش میل جنسی 10 علت باور نکردنی برای کاهش میل جنسی 476c7308207da0234cde0690d9c33e06fb3b0459

تاثیر داروها بر کاهش میل جنسی

بسیاری از داروها ، از جمله داروهای فشار خون ، داروهای معده ، داروهای افسردگی و داروهای کنترل بارداری می توانند به کاهش تمایلات جنسی منجر شوند . اگر حس می کنید داروهای مصرفیتان ، بر روی زندگی جنسی و زناشویی شما تاثیرات منفی گذاشته است ، با دکتر خود مشورت کنید و بخواهید ، داروهای مشابه را برای شما جایگزین کند .

به عنوان مثال، داروهای ضدافسردگی بوپروپیون (وولبوتروین) یا میرتازاپین (Remeron) ممکن است بر روی میل جنسی شما تأثیری نداشته باشد، در حالی که فلوکستین (Prozac)، سرترالین (Zoloft)، پاروکستین هیدروکلراید (Paxil) و برخی دیگر از داروها ، تاثیرات شدیدی بر روی میل جنسی شما خواهند داشت . داروها و میل جنسی کاهش میل جنسی 10 علت باور نکردنی برای کاهش میل جنسی pg reasons youre not having sex 05 full

الکل

نوشیدنی های الکی ، تاثیرات منفی بدی بر بدن انسان دارند . یکی از شدید ترین این مشکلات ، سلامت جنسی است . مصرف بیش از حد الکل نه تنها شما را از نظر توانایی جنسی در مخاطره قرار می دهد ، بلکه ممکن است منجر به بارداری نا خواسته شود . قاعده ی کلی یک چیز است ” از مصرف الکل خود داری کنید” .

تاثیر بد الکل بر میل جنسی کاهش میل جنسی 10 علت باور نکردنی برای کاهش میل جنسی pg reasons youre not having sex 06 full

سرگرمی بیش از حد

استفاده بیش از حد از وسایل تکنولوژیکی ، مانند موبایل ، یا لپ تاپ و مشغول شدن به آن ها ، می تواند زندکی عاشقانه ی شما را دچار مشکل کند . در واقع رشد بیش از حد تکولوژی ، زندگی را به جایی برده است که برخی افراد حتی در تخت خود نیز به چک کردن شبکه های اجتماعی ، گشت و گذار در اینترنت و مسائل مشابه می پردازند. نکته ای که باید بیش از پیش به آن توجه کنید ،  این امر است که تخت خواب خود را فقط برای خواب و فعالیت جنسی استفاده کنید .

کاهش میل جنسی 10 علت باور نکردنی برای کاهش میل جنسی sleep texting1 1

کاهش اعتماد به نفس و حس جذاب نبودن

عواملی مانند افزایش یا کاهش وزن ، که منجر به از دست دادن تناسب اندام می شوند ، احساس پیری و از دست دادن اعتماد به نفس ، می تواند منجر به کاهش میل جنسی شود . برای رفع این مشکل باید بدانید که کسی که شما را دوست دارد ، تحت هر شرایطی شما را جذاب می داند . اگر لازم می دانید برای رفع این مشکل می توانید با شریک زندگی خود صحبت کرده ، یا با یک روانشناس مشورت کنید .

کاهش میل جنسی 10 علت باور نکردنی برای کاهش میل جنسی pg reasons youre not having sex 08 full

حواس پرتی و مشغله

حوادث استرس زا خارج از اتاق خواب می تواند تاثیر بسیاری بر وضعیت زندگی زناشویی شما داشته باشد . روانشناسان معتقدند ، کش مکش های زندگی مانند مشاجرات محل کار ، مشکلات فرزندان و موارد مشابه ، به حد قابل توجهی در وضعیت جنسی و تمایلات شما تاثیر خواهد گذاشت. بهتر است برای رفع این مساله ، هر کاری را به زمان خود موکول کرده و از فکر کردن بیش از حد به مشکلات و مسائل خود داری کنید. کاهش میل جنسی 10 علت باور نکردنی برای کاهش میل جنسی pg reasons youre not having sex 09 full

اختلافات کوچک

ممکن است شما شریک زندگی خود را بسیار دوست داشته باشید ، اما ، مشکلات و اختلافات کوچک و حل شدنی میانتان وجود داشته باشد . در این شرایط ، دلخوری های موجود می تواند به زندگی جنسی شما لطمه وارد کند .

راه حل این مشکل ، حل اختلافات از طریق صحبت کردن است . در واقع شما باید بجای بزرگ کردن مشکلات در درون ذهن خود ، از طریق صحبت با همسرتان ، به رفع مشکلات این چنینی بپردازید .

کاهش میل جنسی 10 علت باور نکردنی برای کاهش میل جنسی pg reasons youre not having sex 10 full

استفاده بیش از حد از دوچرخه

شاید شکه کننده باشد و با خود بگویید ، چه طور ممکن است دوچرخه سواری در کاهش میل جنسی تاثیر داشته باشد . اما تحقیقات در این زمینه ثابت می کنند که ، استفاده مداوم از دوچرخه ها می تواند با ایجاد فشار بر روی ناحیه کشاله ران و حس گر های جنسی ، باعث کاهش میلی جنسی در شما شود.

راه حل ساده برای رفع این مشکل استفاه از زین های مناسبی است که با انتقال فشار به ناحیه ی استخوان ها ، به نوعی تعدیل در فشار حاصل شده از نشستن طولانی مدت ایجاد می کند . این اقدام با کاهش فشار بر حسگر های ناحی های جنسی ، پس از گذشتن مدتی ، مشکل شما را به طور کامل رفع خواهد کرد.

درباره‌ی فرهاد غلامی

متخصص سئو ، مترجم و تولید کننده محتوا

حتما ببینید

علل پزشکی بادار نشدن چیست ؟ علل پزشکی بادار نشدن علل پزشکی بادار نشدن چیست ؟ 7 310x165

علل پزشکی بادار نشدن چیست ؟

اگر مقاله ی پیشین مجله اینترنتی ازدواج در مورد ، دلایل عدم بارداری در زوج …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *