خانه / زناشویی / علل پزشکی بادار نشدن چیست ؟
علل پزشکی بادار نشدن چیست ؟ علل پزشکی بادار نشدن علل پزشکی بادار نشدن چیست ؟ 7 660x330

علل پزشکی بادار نشدن چیست ؟

اگر مقاله ی پیشین در مورد ، دلایل عدم بارداری در زوج های سالم را مطالعه کرده و  فکر می کنید همه ی موارد را به خوبی رعایت می کنید، شاید زمان آن رسیده باشد که از علل پزشکی بادار نشدن نیز مطلع شوید .

در برخی موارد ممکن است ، افراد به دلایل کاملاً طبیعی ، برای مدتی محدود دچار ناتوانی جنسی شده ، یا با وجود تخمک گذاری سالم ، پیش از شکل گیری جنین ، سلول تخم به صورت خود به خودی سقط شود . اگر به طور جدی در پی فرزند آوری هستید ، باید به مدت یک سال زمان برای خود در نظر گرفته و راه های معمول را امتحان کنید . بیاد داشته باشید که اگر پس از یک سال به خواسته ی خود نرسیدید ، زمان آ« رسیده است که به یک پزشک مراجعه کنید و از نظر علل پزشکی بادار نشدن بررسی شوید .

زمانی که به یک پزشک زنان و زایمان مراجعه می کنید تا علت عدم موفقیت خود در بارداری را بیابید ، بنا بر نظر پزشک ممکن است از لحاظ وضعیت سلامتی ، جدای از مسائل تولید مثلی تحت آزمایش قرار بگیرید . آزمایش هایی که در راستای کشف علل پزشکی بادار نشدن شما ممکن است از سوی پزشک درخواست شود ، به شرح زیر است :

علل پزشکی بادار نشدن چیست ؟ علل پزشکی بادار نشدن علل پزشکی بادار نشدن چیست ؟ 760x160px Medical conditions 6AFAعلل پزشکی بادار نشدن چیست ؟

مهمترین آزمایش های بررسی علل پزشکی بادار نشدن چیست ؟

سلامت ارگان های تولید مثلی و علل پزشکی بادار نشدن

ابتدایی ترین تستی که پزشک درخواست می کند ، بررسی سونوگرافی اندام تولید مثل شماست . در این آزمایش تخمدان ها و بیضه ها ، از نظر شکل ظاهری و اندازه بررسی می شوند تا پزشک مطمین شود از سلامت کامل برخوردار هستند .

علل پزشکی بادار نشدن علل پزشکی بادار نشدن چیست ؟ testicular ultrasoundعلل پزشکی بادار نشدن چیست ؟

اگر پس از انجام سونوگرافی ، پزشک به چیزی مشکوک باشد ، درخواست انجام لاپاروسکوپی را صادر می کند .

مشکل انسداد لوله های فالوپی نیز یکی دیگر از علل احتمالی برای عدم باروری است . از این روی ممکن است پزشک شما ، تست Hysterosalpingogram ( بخوانید هیستروسال پینگوگرام ) که یک آزمون عکس برداری با اشعه ایکس است را درخواست کند . در این آزمایش ازرحم و لوله های فالوپی که انتقال دهنده های تخمک از تخمدان به رحم هستند عکس برداری می شود .

روند این تست ، به آن ترتیب است که ، یک مایع رنگی به داخل رحم تزریق شده و لوله های فالوپ را پر می کند . هنگامی که پس از تزریق این مایع عکس ایکس ری از رحم گرفته می شود ، این مایع با بازتاب اشعه ، وضعیت لوله های فالوپ را در عکس نمایان می کند . بسته به میزان انسداد لوله های فالوپ ، این عارضه می تواند به بارداری خارج از رحم یا ناباروری منجر شود .

علل پزشکی بادار نشدن چیست ؟ - هیستروسال پینگوگرام علل پزشکی بادار نشدن علل پزشکی بادار نشدن چیست ؟ HYSTEROSALPINGOGRAMعلل پزشکی بادار نشدن چیست ؟

تست های هورمونی

یکی دیگر از آزمایش های مرسوم ، آزامیش سطح پروژسترون خون است . پزشک شما از این طریق می تواند متوجه شود که آیا بدن زن ، چرخه ی طبیعی خود را دارد و به طور نرمال تخمک گذاری می کند یا خیر ؟

یکی دیگر از مشکلات هورمونی که می تواند منجر به نا باروری شود ، اختلال در عملکرد تیروئید است . از این رو این آزمایش بر روی شما و همسرتان انجام خواهد شد.

علل پزشکی بادار نشدن چیست ؟ علل پزشکی بادار نشدن علل پزشکی بادار نشدن چیست ؟ progesterone 845x321علل پزشکی بادار نشدن چیست ؟

تست کلامدیا

تست کلامدیا مرد دیگری است که باید انجام دهید . وجود این عفونت می تواند از باردار شدن شما ، جلوگیری کند .

علل پزشکی بادار نشدن علل پزشکی بادار نشدن چیست ؟ Chlamydiaعلل پزشکی بادار نشدن چیست ؟

چسبندگی 

یکی دیگر از علل پزشکی بادار نشدن جنبندگی در ارگان های تولید مثلی بانوان است . سابقه ی ضربه به رحم و استفاده از وسایل پیش گیری داخل رحمی ، می توانند دلایلی برای چسبندگی باشند . چسبندگی در بسیاری از موارد ، علائم خاصی ندارد .

مشکلات مخاطی دهانه رحم

در برخی افراد ، تغییرات لازم در مخاط دهانع ی رحم برای تولید مثل ایجاد نمی شود . همچنین مواردی وجود دارد که ، بدن با تولید آنتی بادی هایی اسپرم را می کشد و با وجود تلاش های مکرر به شکست در بارداری واکنش منجر می شود . علل پزشکی بادار نشدن علل پزشکی بادار نشدن چیست ؟ peak day clear slippery pink wet fertile egg white cervical fluid mucusعلل پزشکی بادار نشدن چیست ؟

اندومتریوز و فیبرید

این مشکلات که وضعیت های پیچیده پزشکی ، مربوط به وجود تومورهایی در ارگان های تولید مثلی بانوان هستند نیز می توانند دلیلی برای نازایی باشند . اگر در ناحیه ی تخمدان ها و یا رحم خود درد احساس می کنید ، شاید یک از این دو وضعیت در شما وجود داشته باشد . در اینصورت باید در اولین فرصت ، به پزشک حود مراجعه کرده و روند درمانی را آغاز کنید .

علل پزشکی بادار نشدن علل پزشکی بادار نشدن چیست ؟ getty rm photo of extracted uterine fibroidsعلل پزشکی بادار نشدن چیست ؟

مشکلات اسپرم

تعداد ناکافی اسپرم یا عدم سلامت ظاهری اسپرم ها نیز می تواند یکی از علل ناباروری باشد . کی دیگر از مشکلات اسپرم ، ضعف حرکتی آن است . اگر اسپرم های همسر شما ، توانایی رسیدن به تخمک را نداشته باشند ، نمی توانند در لقاح موفق شوند . درمان چنین وضعیتی ممکن است از رنج درمان های دارویی ، تا لقاح مصنوعی یا حتی دریافت اسپرم اهدایی متغیر باشد .

علل پزشکی بادار نشدن علل پزشکی بادار نشدن چیست ؟ unhealthy sperm bعلل پزشکی بادار نشدن چیست ؟

پدر و مادر شدن ، از شیرین ترین اتفاقات زندگی هر زوجی است . اگر مدت زیادی برای فرزند آوری تلاش کرده اید ولی در این راه موفق نشده اید ، بهتر است برای بررسی علل پزشکی بادار نشدن خود ، به پزشک مراجعه کنید .

درباره‌ی فرهاد غلامی

متخصص سئو ، مترجم و تولید کننده محتوا

حتما ببینید

راههای تقویت اسپرم در مردان راههای تقویت اسپرم در مردان 266816 310x165

راههای تقویت اسپرم در مردان

راههای تقویت اسپرم در مردان راههای تقویت اسپرم در مردان ترک سیگار باعث تقویت اسپرم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *