خانه / علمی / نقش هیپوتالاموس در پیری
نقش هیپوتالاموس در پیری نقش هیپوتالاموس در پیری Early aging factors1 660x330

نقش هیپوتالاموس در پیری

نقش هیپوتالاموس در پیری زود رس

سلول های مغزی برای کنترل پیری یافت می شوند

خلاصه:
دانشمندان متوجه شده اند که سلول های بنیادی در هیپوتالاموس مغز می گویند که پیری زود رس در بدن رخ می دهد. یافته های حاصل شده در موش ها می تواند منجر به استراتژی های جدید برای جلوگیری از بیماری های مرتبط با سن و افزایش طول عمر شود.

در این مقاله که توسط مجله اینترنتی ازدواج ترجمه شده است سعی داریم نقش هیپوتالاموس در پیری زود رس را به صورت کامل تشریح کنیم

نقش هیپوتالاموس در پیری  نقش هیپوتالاموس در پیری نقش هیپوتالاموس در پیری 170726132107 1 540x360 300x176دانشمندان سلولهای هیپوتالاموس را که پیری را کنترل می کنند مشخص کرده اند.(نقش هیپوتالاموس در پیری)

 

دانشمندان کالج پزشکی آلبرت اینشتین متوجه شدند که سلول های بنیادی در هیپوتالاموس مغز، مشخص می کنند که چگونه پیری سریع در بدن رخ می دهد. یافته های حاصل شده در موش ها می تواند منجر به استراتژی های جدید برای جلوگیری از بیماری های مرتبط با سن و افزایش طول عمر شود. این مقاله امروز در طبیعت منتشر شده است.

هیپوتالاموس به تنظیم فرآیندهای مهم شامل رشد، توسعه، تکثیر و متابولیسم شناخته شده بود. در مقاله طبیعت ۲۰۱۳، محققان اینشتین دریافتند که هیپوتالاموس نیز پیری را در سراسر بدن تنظیم می کند. در حال حاضر، دانشمندان سلول های هیپوتالاموس را کنترل می کنند که پیری را کنترل می کنند: جمعیت کوچکی از سلول های بنیادی عصبی بزرگسال که شناخته شده هستند که مسئول ایجاد نورون های جدید مغز هستند.

تحقیقات ما نشان می دهد که تعداد سلول های بنیادی عصبی هیپوتالاموس به طور طبیعی در طول حیات  کاهش می یابد و این کاهش باعث تشدید پیری می شود

یکی از استادان داروسازی مولکولی در دانشکده انیشتین می گوید:
ما همچنین دریافتیم که اثرات این از دست دادن غیر قابل برگشت نیست. با به روز رسانی این سلول های بنیادی یا مولکول هایی که تولید می کنند، می توان جنبه های مختلف پیری را در سراسر بدن کاهش داد و حتی آن را معکوس کرد.

در مطالعه(نقش هیپوتالاموس در پیری) اینکه آیا سلول های بنیادی در هیپوتالاموس کلیدی برای پیری را برگزار کردند، محققان ابتدا در مورد سرنوشت این سلول ها به عنوان موش های صحرایی سالمند نگاه کردند. تعداد سلول های بنیادی هیپوتالامیک زمانی که حیوانات حدود ۱۰ ماه به طول انجامید، چند ماه پیش از نشانه های معمول پیری شروع به کاهش می کردند. دکتر Cai می گوید: “در سالهای اولیه – حدود دو سال در موش ها – بیشتر این سلول ها از بین رفته اند.”

محققان دیگر میخواستند بدانند که آیا این از دست رفتن سلولهای بنیادی به طور حتم باعث پیری می شود یا نه فقط به آن مرتبط نیست. بنابراین آنها مشاهده کردند که چه اتفاقی هنگام انتخاب سلول های بنیادی هیپوتالاموس در موش های میانسال انجام شد. دکتر کای می گوید: “این اختلال در مقایسه با موش های کنترل بسیار سریع باعث پیری شد و حیوانات با سلول های بنیادی مختل شده از پیش از عادت فوت کردند.”

آیا می توان سلول های بنیادی را به هیپوتالاموس اضافه کرد تا ضد پیری کنند؟

برای پاسخ به این سؤال، محققان سلول های بنیادی هیپوتالاموس را به مغز میانی موش های میانسال که سلول های بنیادی آنها نابود شده اند و همچنین به مغز موش های سالم عادی تزریق کردند. در هر دو گروه از حیوانات، درمان کاهش یا کاهش معیارهای مختلف پیری است.(نقش هیپوتالاموس در پیری زود رس)

نقش هیپوتالاموس در پیری نقش هیپوتالاموس در پیری salamdr 57b7e37b074c8 300x146نقش هیپوتالاموس در پیری

دکتر کای و همکارانش دریافتند که سلول های بنیادی هیپوتالاموس به نظر می رسد اثرات ضد پیری خود را با انتشار مولکول های به نام microRNAs (miRNAs) اعمال کنند. آنها در ساخت سنتز پروتئین دخیل نیستند، بلکه نقش مهمی در تنظیم بیان ژن دارند. miRNA ها درون ذرات کوچک به نام اکسیوم ها بسته بندی می شوند که سلول های بنیادی هیپوتالاموس آن را به مایع مغزی نخاعی موش ها آزاد می کنند.

در حال حاضر محققان تلاش می کنند تا جمعیت خاصی از میکرو RNA ها و شاید عوامل دیگر ترشح شده توسط این سلول های بنیادی که مسئول این اثرات ضد پیری هستند را شناسایی کند – اولین قدم به احتمال زیاد روند کاهش پیری و درمان بیماری های مرتبط با سن است.

این مطالعه(نقش هیپوتالاموس در پیری ) با کمک مالی موسسات ملی بهداشت (DK078750، AG031774، HL113180 و DK099136) مورد حمایت قرار گرفت.

نقش هیپوتالاموس در پیری زود رس

این مطلب توسط  مجله اینترنتی ازدواج تهیه شده است و استفاده از آن بدون ذکر منبع ، شرعاً و عرفاً مجاز نیست .

منبع:   ScienceDaily نقش هیپوتالاموس در پیری نقش هیپوتالاموس در پیری sd logo

درباره‌ی Dr Sani

حتما ببینید

ناسا برای مطالعه یونوسفر، بخشی از آسمان آمریکا را رنگ آمیزی خواهد کرد Nasa 1 310x165

ناسا برای مطالعه یونوسفر، بخشی از آسمان آمریکا را رنگ آمیزی خواهد کرد

ناسا در آینده ای نزدیک آزمایش هایی را به منظور بررسی نحوه بر هم کنش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *